Gimnazjum nr 28 w Gdańsku

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 

Patronami honorowymi konkursu są:

Prezydent miasta Gdańska


Kuratorium Oświaty w Gdańsku




Sponsorami nagród są:

 

RADA RODZICÓW PRZY ZKPIG21 W GDAŃSKU



 

Biuro Prezydenta Miasta Gdańska




Sponsor odznaki "Srebrne pióro"


Pan Mariusz Suskiewicz

 



 


Lista laureatów VIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Pod ojczystym niebem

I miejsce

Antonina Prokop             kl.3      Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Julia Potrzebowska          kl.4      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Aleksandra Scharner        kl. I      Gimnazjum nr 25 Gdańsk

 

II miejsce

Marta Kapińska               kl. 2        Zespół  Szkolno - Przedszkolny nr 1 Gdańsk

Adam Pietrzak                kl. 3       Szkoła Podstawowa nr 8 Malbork

Michał Negowski             kl. 4        Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 Starogard Gdański

Agata Walentowska        kl. 5        Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Wiktoria Szablewska        kl. II        Gimnazjum nr 25 Gdańsk

 

III miejsce

Zofia Sudoł                     kl. 2         Szkoła Podstawowa  nr 2  Gdańsk

Marta Alechniewicz          kl. 5        Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Wiktoria Lewalska            kl. 6        Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Maja Śliwińska                 kl. 6        Szkoła Podstawowa nr 42 Gdańsk

Juliana Dąbrowska           kl. II       ZKPiG nr 16 Gdańsk

 

Wyróżnienia

Tomasz Król                   kl. 2      Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Zuzanna Lulkiewicz          kl. 2      Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Wiktor Predygier             kl. 3      Szkoła Podstawowa nr 8 Malbork

Kinga  Gajewska              kl. 5      Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Marta Kryger                  kl. 5       Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Maria  Małuszek               kl. 5       Szkoła Podstawowa nr 50  Gdańsk

Łucja  Andrearczyk          kl. 6       Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Martyna Jabłońska           kl. 6      Szkoła Podstawowa nr 4  Gdańsk

Anna Zbarachewicz         kl. 6      Szkoła Podstawowa nr 42 Gdańsk

Oliwia Jagodzińska           kl. 6     Szkoła Podstawowa nr 50  Gdańsk

Oliwia Uściłowska            kl. II     ZKPiG nr 16 Gdańsk

 

Wyróżnienia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

  1. Tomasz Król                   kl. 2   Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk
  2. Wiktor Predygier            kl. 3    Szkoła Podstawowa nr 8 Malbork
  3. Blanka Skalska                kl.3     Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni
  4. Maria  Małuszek               kl. 5   Szkoła Podstawowa nr 50  Gdańsk
  5. Marta Alechniewicz         kl. 5   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański
  6. Marta Kryger                  kl. 5   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański
  7. Martyna Jabłońska          kl. 6    Szkoła Podstawowa nr 4  Gdańsk
  8. Natalia Michiej                kl.6     Szkoła Podstawowa nr 42 Gdańskkl. 6
  9. Hubert Przytarski            kl. 6    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

10. Aleksandra Scharner                  kl. I      Gimnazjum nr 25 Gdańsk

11. Wiktoria Szablewska         kl. II        Gimnazjum nr 25 Gdańsk

12. Daria Skarbek     kl. III Gimnazjum 16 Gdańsk

 

 

 

 

LAUREACI VII KONKURSU LITERACKIEGO "POD OJCZYSTYM NIEBEM"

I nagroda

Łukasz Jagiełka                           Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

II nagroda

Antonina Adamowicz                 Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Julia Kądziołka                           Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku

Aleksandra Scharner                   Szkoła Podstawowa nr 24 w Gdańsku

Magdalena Stankiewicz              Gimnazjum Sportowe nr 46 w Gdańsku

Aleksandra Szpejankowska        Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

III nagroda

Jan Mikliński                               Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Daria Skarbek                              Gimnazjum nr 16 w Gdańsku

Wyróżnienia

Claudia Freda                              Gimnazjum Sportowe nr 46 w Gdańsku

Wiktoria Gnatowska                   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  w Starogardzie Gdańskim

Maria Jagacka                             Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku

Zuzanna Janik                             Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdańsku

Agnieszka Kornatowska             Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

Wiktoria Langowska                   Szkoła Podstawowa nr 24 w Gdańsku

Oliwia Łakomicka                       Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  w Starogardzie Gdańskim

Julia Maciejewska                       Gimnazjum Konarzyny

Jakub Miczek                              Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  w Starogardzie Gdańskim

Antonina Prokop                         Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Jadwiga Tamowicz                      Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Zuzanna Trelka                            Szkoła Podstawowa nr 2 w Gdańsku

Ewa Węglewska                          Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

Anna Wojciechowska                  Szkoła Podstawowa w Konarzynach

Victoria Zakrent                          Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Jan Żarczyński                            Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Odznaka Srebrnego Pióra dla trzykrotnego laureata konkursu – Jakub Miczek

 

Wyróżnienia przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Alicja Błażejewska                      Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku

Franciszek Brzeski                      Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Daria Filipowicz                         Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

Claudia Freda                              Gimnazjum Sportowe nr 46 w Gdańsku

Maria Jagacka                             Szkoła Podstawowa nr42 w Gdańsku

Łukasz Jagiełka                           Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Ewelina Jankowska                     Szkoła Podstawowa w Konarzynach

Oliwia Kisielewska                     Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim

Agnieszka Kornatowska             Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

Mikołaj Kuźmicz                        Szkoła Podstawowa nr8 w Gdańsku

Oliwia Łakomicka                       Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  w Starogardzie Gdańskim

Jakub Miczek                              Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  w Starogardzie Gdańskim

Jan Mikliński                               Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Antonina Prokop                         Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Jakub Sapiński                            Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

Aleksandra Scharner                   Szkoła Podstawowa nr 24 w Gdańsku

Daria Skarbek                              Gimnazjum nr 16 w Gdańsku

Magdalena Stankiewicz              Gimnazjum Sportowe nr 46 w Gdańsku

Aleksandra Stybor                       Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

Ewa Węglewska                          Sportowa Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi nr 70 w Gdańsku

Marta Zmudczyńska                    Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku

Jan Żarczyński                            Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni

 

 


 

 


 

 

Lista laureatów V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

 

„Pod ojczystym niebem”

I nagroda

Magdalena  Klinkosz  kl. I   Gimnazjum Sportowe nr 46 Gdańsk

 

II nagroda

Mateusz Denysiuk kl. III  Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Julia Kuszner  kl. IV   Szkoła Podstawowa  nr 70 Gdańsk

Weronika Adamowicz kl. V  Szkoła Podstawowa nr 14 Gdańsk

Oliwia Orlikowska kl. V  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Aleksandra Pastwa  kl. III  Gimnazjum nr 31 Gdańsk

 

III nagroda

Alicja Scharmach kl. III  Szkoła Podstawowa nr 8 Gdańsk

Aleksandra Wnuk-Lipińska  kl. III  Szkoła Podstawowa Konarzyny

Jakub Miczek  kl. IV Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Dominik Walczak kl. V Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Starogard Gdański

Daria Rosłoniec kl. VI  Szkoła Podstawowa  Mosty

Barbara Rosochacka  kl. I  Gimnazjum Sportowe nr 46 Gdańsk

Martyna Miłogrodzka  kl. II Gimnazjum Sportowe nr 46 Gdańsk

Natalia Niedzielska kl. III Gimnazjum nr 31 Gdańsk

Aleksandra Stybor  kl. III  gimnazjum Sportowe nr 46 Gdańsk

 

Wyróżnienie

Michał Tuński  kl. I Szkoła Podstawowa nr 14 Gdańsk

Paweł Grott  kl. III  Szkoła Podstawowa nr 8 Gdańsk

Paulina Mojsa  kl. III  Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Julia Pietrzak kl. III  Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Karolina Pietrzak kl. III  Szkoła Podstawowa nr 8 Malbork

Mateusz Tomczyk kl. III  Szkoła Podstawowa nr 2 Gdańsk

Julia Sykus kl. IV Szkoła Podstawowa nr 8 Gdańsk

Natalia Dulewicz  kl. V Szkoła Podstawowa nr 14 Gdańsk

Amelia Pikul kl. VI Szkoła Podstawowa nr 6 Kwidzyn

Dominika Wójcik kl. VI  Szkoła Podstawowa Konarzyny

Natalia Krefta kl. II Publiczne Gimnazjum Nowa Karczma

Urszula Muraszko-Kuźma kl. III Gimnazjum nr 16 Gdańsk

Sebastian Pieper kl. III Gimnazjum Jastarnia

 


Nagrody przedstawicieli  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Koło  Gdańsk – Wrzeszcz

Agata Drost  Gim  16 Gdańsk

Jakub Florkowski  Gim Sztutowo

Magdalena Klinkosz Gim Sport  46 Gdańsk

Natalia Krefta  Pub Gim Nowa Karczma

Martyna Miłogrodzka  Gim Sport  46 Gdańsk

Aleksandra Pastwa  Gim 31 Gdańsk

Sebastian Pieper Gim Jastarnia

Barbara Rosochacka  Gim Sport  46 Gdańsk

Natalia Wysocka Gim Konarzyny

 

Koło Gdańsk – Oliwa

Piotr Bayer SP Konarzyny

Mateusz Denysiuk S P  2 Gdańsk

Jakub Miczek PSP  4 Starogard Gdański

Martyna Miłogrodzka Gim Sport  46 Gdańsk

Martyna Mucharska SP  8 Gdańsk

Aleksandra Pastwa Gim  31 Gdańsk

Karolina Pietrzak SP  8 Malbork

Barbara Rosochacka  Gim Sport 46 Gdańsk

Aleksandra Wnuk –Lipińska SP Konarzyny

Kacper Wysocki  Gim Konarzyny

 

 


 

 

Laureaci  IV  Wojewódzkiego Konkursu Literackiego 
Pod ojczystym niebem

I nagroda

  1. Magdalena Klinkosz  kl. 6   SP 70 Gdańsk
  2. Kacper Sobierajski  kl. III  Gim. 3 Słupsk A myśmy się spodziewali,

II nagroda

  1. Alicja Dubień  kl. III Gim. Przezmark
  2. Kamila Przyborowska kl. III   Gim. Sport. 46  Gdańsk
  3. Barbara Sobierajska kl. II  Gim. 3 Słupsk
  4. Aleksandra Stybor kl. II Gim. Sport. 46  Gdańsk

III nagroda

  1. Mateusz Denysiuk kl. 2  SP 2 Gdańsk
  2. Mikołaj Kuźmicz  kl. 2 SP 8 Gdańsk
  3. Monika Mikulska kl. 2 SP 2 Gdańsk
  4. Patrycja Pankau kl. III Gim. 7 Gdynia

Wyróżnienia

  1. Dominik Gdański kl. I  Gim. Straszyn
  2. Maria Mikulska kl. 4 SP  Mosty
  3. Anna Jereczek kl. III Gim. Sport. 46 Gdańsk
  4. Dominika Klewicz kl. III Gim. Kiełpino
  5. Barbara Rosochacka  kl. 6 SP 70 Gdańsk
  6. Aleksandra Ryngwelska kl. I Gim. Somonino
  7. Magdalena Sobierajska kl. 6 SP 9 Słupsk
  8. Paulina Strzałkowska kl. II Gim. 3 Słupsk


Wyróżnienia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

koło Gdańsk - Oliwa

  1. Milena Lewandowska kl. I Gim. Nowa Karczma
  2. Magdalena Klinkosz kl. 6 SP 70 Gdańsk
  3. Kacper Sobierajski kl. III Gim. 3 Słupsk

koło Gdańsk – Wrzeszcz

  1. Maria Mikulska kl. 4 SP Mosty
  2. Barbara Rosochacka kl.6  SP 70 Gdańsk
  3. Magdalena Sobierajska kl. 6 SP 9 Słupsk
  4. Aleksandra Ryngwelska kl. I Gim. Somonino
  5. Paulina Strzałkowska kl. II Gim. 3 Słupsk
  6. Alicja Dubień kl. III Gim. Przezmark

 


Laureaci  III  Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Pod ojczystym niebem


I  nagroda

Magdalena  Klinkosz  kl. 5  SP 70 Gdańsk

Wiktoria Dąbrowska  kl. 6 PSP 4 Starogard Gdański

Kamila Przyborowska  kl. II  Gimnazjum Sportowe 46  Gdańsk

Martyna Piaskowska  kl. III  ZSP Sumin

II  nagroda

Mateusz  Denysiuk  kl. 1  SP 2 Gdańsk

Elżbieta  Gagan  kl. 4 SP 24 Gdańsk

Marieta  Domachowska   kl. 5 ZSP Sumin

Martyna  Fałtynowicz  kl. 5 SP 8 Gdańsk

Barbara  Sobierajska  kl. I  Gim 3 Słupsk

Maria  Zielińska  kl. I  Publiczne Katolickie Gimnazjum Gdańsk

III nagroda

Natalia  Pawelska kl. 1  SP  80 Gdańsk

Elwira  Spychalska  kl. 6  SP 24 Gdańsk

Laura   Stuba  kl. 6 PSP 4 Starogard Gdański

Agata  Knopik kl. II  ZS  Lipusz

Aleksandra  Winiarczyk  kl. II Gimnazjum 26 Gdańsk

Wyróżnienie

Julia  Kamysz  kl. 1  SP 2 Gdańsk

Natalia  Karpienko  kl. 3   SP 2 Gdańsk

Zofia  Katkowska  kl. 3 SP 81 Gdańsk

Maja  Zielińska  kl. 3  SP 2 Gdańsk

Katarzyna  Połomska  kl. 4  SP  13  Gdynia

Magdalena  Sobierajska  kl. 5  SP 9 Słupsk

Piotr  Banaś kl. 6  SP  70 Gdańsk

Anna  Bownik  kl. 6 SP 24 Gdańsk

Wioletta  Kugiel  kl. 6 SP 24 Gdańsk

Martyna  Miłogrodzka  kl. 6  SP 70 Gdańsk

Karolina Grulkowska  kl. I Publiczne Gimnazjum Nowa Karczma

Dariusz  Piotrowski  kl. III  Gimnazjum 26 Gdańsk

 


 


Zakończył się II Wojewódzki Konkurs Literacki "Pod ojczystym niebem".Organizatorkami były Pani mgr Aleksandra Schild i Pani mgr Mariola Walkusz. Licznie przybyli laureaci uhonorowani zostali przez Dyrektor szkoły Panią mgr Marlenę Grzelak dyplomami i nagrodami książkowymi. Każdy z nich otrzymał również tomik z nagrodzonymi tekstami, a ich nauczyciele podziękowania .Kilka słów do laureatów skierowali prof. Stefan Raszeja, członek ŚZŻAK oraz przybyła na uroczystość jedna z jurorów konkursu, Pani Emma Popik - autorka utworów popularno -fantastycznych i bajek dla dzieci. Goście obejrzeli fragment "Krzyżaków" w wykonaniu uczniów gimnazjalnego  koła teatralnego  prowadzonego przez Panią  mgr Grażynę Dzierżak i skorzystali na koniec ze słodkiego poczęstunku.


Laureaci II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

"Pod ojczystym niebem"



Nagrody:


Klasy I – III szkoły podstawowej

Martyna Jakubek  SP 8 Gdańsk, Piesek Królowej Błękitnego Nieba

Grzegorz Kaczorek SP 2 Gdańsk, Jesienny wiatr, Choinka

Klaudia Szmajdzińska SP 2 Gdańsk, Zimowy spacer po Gdańsku, Jesienny koncert

Klasy IV – VI szkoły podstawowej

Karolina Cybula PSP 1 Starogard Gdański, Ogród

Anna Godlewska SP Mosty, Niezła polewka

Zuzanna Kmiecik SP Mosty, Baśń o zaklętym kasztanie

Mateusz Szymański SP 29 Gdańsk, Preludium deszczowe

Klasy I – III gimnazjum


Dominika Krzyszczyk ZS Sztutowo,  Stutthof,  Niewinność

Martyna Piaskowska ZSP Sumin, Alius

Kamila Seroka Gim. Subkowy, Myślę sobie, czyli filozofia małolata

Sara Żelechowska Gim. Sport. 46 Gdańsk, Wojna – moje pytanie, Liść, Tata

Wyróżnienia

Klasy I – III szkoły podstawowej

Natalia Cesarska SP 8 Malbork, Boże Narodzenie

Klaudia Kuchciak SP 8 Gdańsk, Piosenka dla pszczółki

Natalia Osowska SP 2 Gdańsk, Odwiedziny

Oliwia Tomaszewska SP 2 Gdańsk, Listopadowe święto

Mikołaj Waszczur SP 2 Gdańsk, Prawdziwa opowieść o Smoku Wawelskim

Klasy IV – VI szkoły podstawowej

Kinga Granze PSP Sumin, Nadzieja na lepsze jutro

Wiktor Książek SP Pogórze, Moja mała ojczyzna

Katarzyna Owsińska ZS Sztutowo, Z pamiętnika magicznego bursztynka

Jakub Popławski ZS Starzyno, Człowiek, który oszukał śmierć

Klasy I – III gimnazjum

Bartosz Czerski Gim. Pub. Przezmark, Ja i cała reszta

Magdalena Grotowska Gim. Sport. 46 Gdańsk, Paw, kotka i sroka

Anna Jereczek Gim. Sport. 46 Gdańsk, Młodość

Agata Kawka Gim. 16 Gdańsk, Polska

Łucja Kowalska ZS Sztutowo, Moje miejsce

Paulina Malinowska ZS Sztutowo, Przeznaczenie

Agnieszka Maresch Gim. 16 Gdańsk, Pod ojczystym niebem

Edyta Nowak ZS Sztutowo, Listy

Izabela Trojanowska Gim. 16 Gdańsk, Tęsknota

Anna Zdrojewska ZS Sztutowo, Woda

 


 

Laureaci I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

"Pod ojczystym niebem"

Nagrody:

1.Martyna Jakubek kl. II SP nr 8 Gdańsk

2.Kuba Olszak kl. II SP nr 8 Gdańsk

3.Sara Sikora kl. II SP nr 2 Gdańsk

4.Berenika Godlewska kl. II Gim. Sport. nr 46 Gdańsk

5.Aneta Kupper kl. II Gim. nr 48 Gdańsk

6.Mateusz Wierzbowski kl. III ZKPiG nr 24 Gdańsk

Wyróżnienia

1.Olaf Skowroński kl. II SP nr 2 Gdańsk

2.Natalia Kurasińska kl. III SP nr 2 Gdańsk

3.Magdalena Grotowska kl. VI SP nr 70 Gdańsk

4.Kamila Przyborowska kl. VI SP nr 70 Gdańsk

5.Marta Tobola kl. II Gim. Sport. nr 46 Gdańsk

6.Monika Guzowska kl. III Gim. nr 48 Gdańsk

Nagrody Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – koło Gdańsk Wrzeszcz

1.Agata Hibner kl. 3 SP nr 2 Gdańsk

2.Julia Klonowska kl. 3 SP nr 8 Malbork

3.Magdalena Grotowska kl. 6 SP nr 70 Gdańsk

4.Daria Kaczyńska kl. I Gim. nr 48 Gdańsk

5.Aneta Kupper kl. II Gim. nr 48 Gdańsk

 


 

Poniżej przedstawiamy krótki reportaż z przebiegu uroczystości.


Na zdjęciach znajdują się uczniowie - laureaci,  juror - Krystyna Orlicz, prof. Stefan Raszeja, prezes koła Wrzeszcz ŚZŻ AK Roman Rakowski, v-ce prezes ŚZŻ AK Teresa Ciesielska ( koło we Wrzeszczu).


Nagrody wręczają Janina Brzozowska, Roman Rakowski, Pani Dyrektor mgr Marlena Grzelak, opiekunowie i nauczyciele laureatów z  SP nr 2 w Gdańsku  Pani mgr Mariola Walkusz oraz Pani mgr Aleksandra Schild.





 


 



Pod ojczystym niebem”

Zakończenie konkursu

27 V odbyło się uroczyste zakończenie wojewódzkiego Konkursu Literackiego Pod ojczystym niebem połączone z wręczeniem laureatom nagród , dyplomów i tomiku. Na uroczystości pojawili się również zaproszeni członkowie ŚZŻAK , którzy również przyznali swoje nagrody.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Smile

Państwu Lidii i Mariuszowi Dąbrowskim


Pani Gabrieli  Nowak z firmy Konstal


oraz właścicielom firmy
Techno Plus.

 


 

Zachęcam do odwiedzenia poniższych stron - znaleźć tu można relacje zamieszczone przez uczestników konkursu.

 

Proszę kliknąć na miniatury .

Szkoła w Mostach

Szkoła w Suminie

 

 


 


Tomik pokonkursowy VII

Tomik pokonkursowy VI


Tomik pokonkursowy V

Tomik pokonkursowy IV

 

Tomik pokonkursowy II

 

Tomik pokonkursowy I



 




 

 


Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.