Gimnazjum nr 28 w Gdańsku

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

XII WOJEWÓDZKI KONKURS TEATRALNY "MASKA"

29 maja odbyła się XII edycja konkursu

I miejsce zajęło Gimnazjum nr 28.  Uczniowie przedstawili inscenizację ,,Makbeta'' według W.Szekspira


II miejsce przypadło Gimnazjum nr 25 za przedstawienie ,,Niemców'' według L.Kruczkowskiego.

III miejsce Gimnazjum z Ryjewa za spektakl pt. ,,Pokój".

Gimnazjum nr 21 zostało wyróżnione za ,,Pigmaliona"

Wszystkim grupom gratulujemy.
Konkurs zorganizowała pani Grażyna Dzierżak.

 

 


 

BAŚNIOWY POKAZ MODY

W czwartek 18 maja 2017 w naszym gimnazjum odbył się konkurs Baśniowy Pokaz Mody, który miał na celu przypomnieć naszej gimnazjalnej młodzieży baśnie z ich dzieciństwa oraz uświadomić im, że właśnie te baśnie Braci Grimm są częścią niemieckiej kultury.  W marcu przedstawiciele klas losowali tytuły baśni, a zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie treści baśni oraz jej najważniejszych postaci. Uczniowie bardzo się zaangażowali, tworząc wiersze, piękne przebrania i scenki.

Zwycięską klasą okazała się klasa 3bg, która swoją prezentacją "Czerwonego Kapturka" wywalczyła główną nagrodę - voucher o wartości 200 zł na wyjście klasowe. Drugie miejsce zajęła klasa 3cg przedstawiając baśń "Złota gęś", trzecie zaś klasa 3ag, która zaprezentowała "Królewnę Śnieżkę". Nagrodą za drugie i trzecie miejsce były paczki ze słodkościami.

Zwycięskim klasom jeszcze raz bardzo gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w zabawie oraz zaangażowanie. Szczególne podziękowania składamy również wychowawcom klas za pomoc w przygotowaniu wspaniałych prezentacji.

Dziękujemy również jury w składzie:

P. Anna Bajurska-Szejko, P. Kalina Gaszewska, P. Grażyna Dzierżak oraz P. Aneta Buszka.

 


 

GDAŃSKA GALA SPORTU MŁODZIEŻOWEGO

Po raz dziewiąty utalentowani młodzi sportowcy z Gdańska zostali uhonorowani podczas Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wyróżnieni otrzymali nagrody finansowe.

Wśród wyróżnionych są nasi zawodnicy:
Pływanie: Klaudia Skibiak
Pięciobój Nowoczesny: Ruben Żubrys
oraz trener:
Jarosław Chrościelewski

Gratulacje J

08-09.04.2017 ATENY (GRECJA)
Polski Związek Pływacki powołuje nasze zawodniczki Zuzannę Herasimowicz oraz Klaudię Skibiak na wielomecz pływacki do ATEN. Trenerem głównym wyjazdu będzie Jarosław Chrościelewski.
GRATULUJEMY

Link do powołania: http://polswim.pl/…/fil…/powolanie_ateny_2017_15.03.2017.pdf

 


 

Srebrny medal koszykarek.

 


W turnieju finałowym Gdańskiej Gimnazjady Dziewcząt w Koszykówce, który odbył się w piątek  17.03.2017 r. w naszej szkole, reprezentacja naszego Gimnazjum wywalczyła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal oraz tytuł wicemistrza Gdańska w sezonie 2016/17. W finale spotkały się cztery najlepsze drużyny, wyłonione podczas wieloetapowej rywalizacji. Po zaciętych meczach złoty medal zdobyła drużyna Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum, srebro dla Gimnazjum nr 28,brązowy med. al dla Gimnazjum nr 20 a zespół z Gimnazjum nr 3 uplasował się na czwartym miejscu. Na uroczystym zakończeniu obecni byli pani dyrektor Anna Szejko oraz pan dyrektor Sławomir Grabowski, dekorując zawodniczki medalami oraz wręczając puchary i dyplomy.

Dziękujemy za doping i wsparcie wszystkim kibicom!!!


SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM KOSZYKARKOM SUKCESU SPORTOWEGO!!!

Reprezentacja Gimnazjum nr 28 w sezonie 2016/17:
Marta Biernacka, Justyna Dąbrowska, Natalia Dymkowska, Julia Huba, Małgorzata Jasińska, Natalia Kaczewska, Julia Koszczyńska, Anna Paprocka, Magdalena Pliszka, Aleksandra Przybyszewska, Laura Rzeuska, Marta Sobieska. Trener-Maciej Kozieł.

 26.03.2017 Gdańsk


Za nami II runda Ligi Województwa Pomorskiego Juniorów, która odbyła się w Gdańsku (Żabianka). Nasi reprezentanci po dwóch rundach zajmują 2 miejsce w klasyfikacji klubowej. Przed nimi jeszcze jedna runda walki o zwycięstwo, która odbędzie się w maju w Gdańsku. Indywidualnie miejsca w pierwszych trójkach zajęli:
Gumiński Igor (15 lat) pierwsze miejsca na 50 grzbietowym oraz 400 dowolnym
Herasimowicz Zuzanna (15 lat) pierwsze miejsca na 50 grzbietowym i 200 zmiennym
Skibiak Klaudia (15 lat) pierwsze miejsce na 50 motylkowym oraz drugie miejsce na 400 dowolnym
Jarecki Aleksander (15 lat) pierwsze miejsce na 200 zmiennym oraz drugie miejsce na 50 motylkowym
Morawska Nina (16 lat) trzecie miejsce na 200 zmiennym
Ciostek Anastazja (16 lat) trzecie miejsce na 200 klasycznym
Łagownik Alicja (16 lat) drugie miejsce na 400 dowolnym
Opała Krystian (16 lat) drugie miejsce na 50 grzbietowym

Gratulujemy udanych startów :) I powodzenia w kolejnych :)

Wyniki: http://jaroch.skc.com.pl/plywan…/akt/Ligajun/Live/index.html

Podsumowanie startów: http://jaroch.skc.com.pl/…/z…/2017/20170326gdansk/podsum.htm

 


 

HARMONOGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 


WYNIKI KURATORYJNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2016/2017


(kliknij aby pobrać)

 


 

9 medali Mistrzostw Polski w pływaniu!!!

W dniach 3-5.03.2017 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich w Pływaniu.

Ogromny sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Wywalczyli 9 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe. Wynik ten to najlepsze w historii osiągnięcie działającego przy naszej szkole klubu UKS Dwójka Morena Gdańsk.

  • Zuzanna Herasimowicz – została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski zdobyła 2 złote i 2 brązowe medale
  • Klaudia Skibiak - wywalczyła 2 złote i jeden srebrny medal
  • Aleksander Jarecki 2 brązowe medale
  • Igor Gumiński startował w finałach "A" i "B"


W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 3 miejsce na 140 klubów z całej Polski!!! Gratulacje dla zawodników i trenera Jarosława Chrościelewskiego. Podziękowania także dla dyrekcji szkoły. Bez Was wszystkich tego sukcesu by nie było. Podziękowania także rodzicom za wsparcie i doping swoich pociech. BRAWO !!! Więcej zdjęć i informacji na stronie klubowej www.jaroch.skc.com.pl i na facebook.com/UKSDwojkaMorena/


 


 

10.03.2017 Kościerzyna

Uczniowie naszej szkoły Mistrzami Województwa !!!

Zwycięstwem naszych zawodników zakończył się Finał Wojewódzki XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym.

BRAWO !!!

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.