Gimnazjum nr 28 w Gdańsku

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 

 


Okruchy z życia artystów.

06.03.2017 r. chór szkolny nagrał płytę "Dzieci - dzieciom". Znajdują się na niej utwory pochodzące z filmów Walta Disneya.


Kolędowo i pastorałkowo w  szpitalu wojewódzkim.

6 grudnia do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku zawitał chór  Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku aby kolędami i pastorałkami uświetnić wręczanie nagród wybitnym postaciom środowiska medycznego.Występ został gorąco przyjęty przez zgromadzonych gości.

04.06.2016 r. Chór szkoły ZKPiG nr 21 w Gdańsku pod kierunkiem Pana Jarosława Bazylewicza wykonał koncert na festynie zorganizowanym przez fundację Copernicus z okazji "Dnia Dziecka". Koncert został przyjęty przez publiczność z ogromnym entuzjazmem. Występ zarejestrowała ekipa Telewizji Gdańsk a fragmenty wyemitowane zostały w programie informacyjnym "Panorama".

 

 


 

Sukcesem zakończył się udział szkolnego chóru w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Patriotycznej.

Dziewczęta z chóru Gimnazjum zajęły I miejsce.

Indywidualnie najlepsza okazała się Weronika Hola z klasy 2d.

 

 

 


 

OGÓLNOPOLSKI SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

Chór działający przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku przygotowany przez Pana Jarosława Bazylewicza zajął 2  miejsce w VII Ogólnopolskim FestiwaluTwórczości Patriotycznej, który odbył się 25.11.2014.r w Gimnazjum nr.12 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku.


Skład chóru: 
Aleksandra Marzec-1ag, Dorota Markowska-1bg, Natalia Osowska-1bg, Aleksandra Sypniewicz-1bg, Weronika Hola-1dg, Monika Książek-2bg, Michalina Mieczkowska-2cg, Katarzyna Stęsicka-2cg, Dominika Choroszucha-2cg, Karolina Sabiniarz-2cg, Emila Czabrowska-2cg.Chór szkolny nagrywa właśnie kolejną płytę, tym razem z pieśniami patriotycznymi.

Szczególne podziękowanie dla Chóru Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 w Gdańsku z klasami sportowymi za udział w nagraniu płyty w składzie:

 Okładka płyty z pieśniami patriotycznymi.


Weronika Małachowska, Małgorzata Banasiuk

Dominika Podobińska, Natalia Stankiewicz

Martyna Bożewicz, Julia Kreft

Paula Bach, Oliwia Deyna, Piotr Plaza

Aleksandra Sypniewicz, Dorota Markowska

Natalia Osowska, Oliwia Tomaszewska

Justyna Abramowicz, Weronika Hola

Justyna Sikorska, Wiktoria de Virion

Julia Czaja, Aniela Brzezińska

Magdalena Laskowska, Alicja Jefmańska

Monika Książek, Ada Preś, Dominika Choroszucha

Emilia Czabrowska, Aleksandra Sidorowicz VI LO w Gdańsku

 

Dyrektor Szkoły mgr Marlena Grzelak

Nauczyciel muzyki mgr Jarosław Bazylewicz.


20 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu szkolnego chóru. Opiekunem zespołu jest Pan mgr Jarosław Bazylewicz.

Chór zaprezentował również swoje możliwości podczas apelu dla klas 4-5 SP 2 oraz podczas 2 koncertów w trakcie spotkania z rodzicami. Pocieszająca jest aktywność wielu naszych uczniów, pomimo komercjalizacji muzyki.


W wykonaniu chóru usłyszeliśmy zarówno kolędy polskie, jak i zagraniczne oraz pastorałki, które stanowią nasze kulturowe dziedzictwo. Wielkie brawa dla opiekuna Pana J. Bazylewicza za pielęgnowanie tradycji, kształtowanie postaw patriotyczno -narodowych, oraz  za coraz lepszy poziom artystyczny, który nie odbiega od poziomu chórów profesjonalnych. 
Podczas koncertów można było nabyć płytę z kolędami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Aranżacji i opracowań dokonał Pan J. Bazylewicz. Płyty nadal zakupić można u opiekuna chóru.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.